Звичка не носити домашнє взуття. Шкідлива звичка у дітей дошкільного віку
До використання домашніх капців дитину потрібно привчати з раннього віку. У холодну пору року для малюка купуються теплі тапочки; в літній час дитині буде зручніше і комфортніше в легенях шльопанцях зі шкіри, шкірозамінника або пластику.
Однак інші діти, незважаючи на всі зусилля батьків, воліють не користуватися домашньою взуттям — забувають або лінуються домашнє взуття одягати, а може, запропонована мамою і татом взуття їм просто не подобається або незручна, і вони бігають по квартирі (вдома) з ранку до вечора босоніж. З часом це стає звичкою, позбавитися від якої буває нелегко.
Ми можемо тут назвати, як мінімум, п'ять достатньо вагомих причин, за якими дитині, яка має звичку не носити домашню взуття, слід від цієї звички позбавлятися:
1) Бігаючи по житлових приміщень (підлоги в яких не ідеально чисті) босоніж, дитина «натаптывает» ноги, шкарпетки, які швидко стають брудними. Органічні забруднення, змішуючись з потім, скоро починають розкладатися під дією бактерій, і з'являється специфічний неприємний запах. Швидко загрязняющиеся шкарпетки доводиться частіше міняти, а значить, і частіше прати. Це забирає у мами додатковий час і сили, вимагає витрати додаткової кількості миючих засобів.
2) У дитини, який, відкинувши убік тапочки, бігає по кімнатах в шкарпетках, ці шкарпетки швидше приходять в непридатність. Мамі доводиться або частіше латати діряві шкарпетки, або частіше їх міняти на нові. Для бюджету іншої молодої сім'ї, ще не вирішила дуже багато побутові питання (окрема квартира, двокамерний холодильник, нова кухня, мікрохвильова піч, автомобіль, дача і т. д.), це може бути додатковою матеріальною навантаженням.
3) У дитини, яка не користується домашніми капцями, частіше, ніж у інших дітей, мерзнуть ноги. Внаслідок цього дитина частіше хворіє простудними захворюваннями (нагадаємо: до числа простудних захворювань відносять гострий риніт, гострий фарингіт, ангіна, гострий ларингіт, гострий трахеїт, гострий бронхіт та ін). Це захворювання, найважливішим з причинних факторів яких є переохолодження всього організму або частини організму. Дитина, яка часто хворіє застудами, поступово починає відставати від своїх однолітків у фізичному і почасти в психічному розвитку.
4) У ребёнка, который не носит домашних тапочек и бегает по помещениям босиком, быстро загрязняются ноги. Как бы часто и как бы тщательно мама ни мыла полы в жилых помещениях, на этих полах всегда в каком-то количестве присутствуют микроорганизмы, среди каких, немало болезнетворных. Нельзя исключить возникновения у ребёнка, игнорирующего домашние тапочки, грибковых заболеваний ног.
5) Дитина, має шкідливу звичку не користуватися домашньою взуттям, частіше за інших дітей травмує собі ніжки. Взуття досить надійно захищає ноги малюка від шкідливого механічного впливу — при ударах об кути меблів, при ударах про ніжки крісел, стільців, столів, при запинаниях про краю килимів, доріжок, доріжок та ін
Іншого маленької дитини буває важко змусити надягати домашні тапочки. Дело порой доходит до очень активных протестов со стороны малыша, до ссор с малышом, крика, обид и слёз. Если ребёнок ни в какую не соглашается надевать домашнюю обувь, временным выходом из положения могут быть толстые шерстяные носочки (а то и две пары носочков). Но постепенно ребёнка необходимо к пользованию домашними тапочками приучать. Мягкая настойчивость и постоянство требования помогут маме достичь положительного результата. Более уступчивым сделает ребёнка и новая игрушка. Однак тактикою заохочення не слід зловживати: якщо дитина зрозуміє, що деякою зверхністю можна добитися від мами і тата нових іграшок, вона буде користуватися цим знанням.
Купити домашні тапочки з задником за цим посиланням(натисніть на картинку);).